×
×

RAJD ZIELONY FUGON 24 WRZEŚNIA 2016

MIEJSCE: MIASTO SEVERINOVKA

5 etap mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków po około 20km.

ZAŁOGA

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: OLEKSANDR ZAVGORODNIY

AUTO: MITSUBISHI LANCER EVO X : KLASA P8

Podczas piątkowego treningu przed rajdem na skutek błędu mieszanki paliwowej upaliła się elektroda przy świecy i wpadła do cylindra uszkadzając silnik, który stracił kompresje. Awaria ta wyeliminowała załogę ze stratu w rajdzie… 🙁

ZAŁOGA

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDR

PILOT: GREBENIUK OLEKSIY

AUTO: SKODA FABIA S 2000 KLASA: P7

Rajd ten od początku szedł po myśli załogi. Pomimo bardzo trudnej i niebezpiecznej trasy, o czym przekonały się aż 22 załogi z 50 startujących. Z pozoru bezpieczne i przewidywalne odcinki, które jednak posiadały zdradliwe bardzo miejsca zaskakując nawet najlepszych w tym rajdzie kierowców.  Nasi prowadząc od początku z każdym etapem zwiększali swoją przewagę, którą dowieźli do samego końca zajmując pierwsze miejsce w klasie szóstej i w generalce. Dzięki temu jako zespół wskoczyliśmy na drugie miejsce. 

 ZAŁOGA: KIEROWCA – PAWEŁ GONTOWOI

PILOT: STANISŁAW KOCYBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna ekipa, która bardzo dobrze wypaliła w rajdzie ”Zielony Furgon”. Systematycznie i równo zwiększali swoją przewagę urywając kolejne sekundy po każdym odcinku. Na ostatnim szóstym odcinku kierowca Paweł Gontowoi przeszedł samego siebie i urwał  co niebywałe aż 34 sekundy zajmując lepsze czasy niż kierowcy z klasy P7 i P8 dysponujący autami z dwa razy większą mocą. Przy takim stylu jazdy jego pierwsze miejsce było niezagrożone, a dodatkowo w kalsyfikacji generalnej rajdu załoga zajęła 5 lokatę. 

Zdobyte mocne pierwsze miejsce załoga Pawweł Gontowoi/Stanisław Kocyuban oraz pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/Grebeniuk Oleksiy pomimo pecha, który towarzyszył naszej trzeciej załodze Marcin Putowski/ Oleksandr Zavgrodniy pozwoliło ekipie Boramax Rally & Racing Team zając drugie miejsce w rajdzie, a tym samym zająć też drugie miejsce w mistrzostwach rajdowych Ukrainy i tytuł Vice Mistrza. Do miejsca pierwszego zabrakło nam tylko 2 punkty… 

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu ZIELONY FURGON kliknij na poniższy LINK