×
×

RAJD MIKOLAIV 03-04 CZERWCA 2017

MIEJSCE: MIASTO MIKOLAIV

II Etap Mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków, łącznie 123,6 km

ZAŁOGA

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  ŁUKASZ WŁOCH

AUTO:  FORD FIESTA PROTO KLASA P8

Pierwszy raz pracujemy razem w duecie z Łukaszem Włochem, to nasz pierwszy start i to tylko po jednym treningu. Łukasz jako pilot ma 17 letnie doświadczenie czyli tak 10 razy większe niż ja jako kierowca rajdowy. Jest to bardzo cenna wiedza i mam nadzieje, że wspólnie ją wykorzystamy. Nasz rajd zaczął się dość niefortunnie od przejazdu połowy odcinka bez jednej przedniej opony, która spadła na jednym z zakrętów, spowodowało to iż straciliśmy ponad 2,5 minuty na pierwszym odcinku. Kolejne 2 i 3 odcinek poszedł już lepiej i nadrabialiśmy powoli straty. Na czwartym odcinku niestety wydarzyła się tragedia, auto które doganialiśmy i jechaliśmy tuż za nim potrąciło kibica, który wtargnął na trasę rajdu. Kibica niestety nie zdołano uratować, a cały rajd przerwano. W tych nieszczęśliwych okolicznościach wyniki po 3 odcinkach stały się wynikami ostatecznymi bez szansy poprawienia ich. W klasie P8 zajęliśmy 7 miejsce i takie samo w generalce.

ZAŁOGA

KIEROWCA –PAWEŁ GONTOWOI

PILOT- STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna nasza ekipa wygrała wszystkie 3 pierwsze odcinki więc automatycznie odniosła zwycięstwo w swojej klasie PS6 i zdobyła 10 punktów dla naszego zespołu. Sprawdziła się maksyma kierowcy Pawła Gontowoja, który zawsze uważał, że trzeba ostro jechać od samego początku bo nie wiadomo jak będzie rajd przebiegał dalej.

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu  kliknij na poniższy link: