×
×

RAJD ARCYZ 24-25.06. 2017

MIEJSCE: MIASTO ARCYZ, UKRAINA

III etap Mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków  po około 20 km łącznie 120km odcinków specjalnych. Tym razem oragznizator bardzo się postarał, aby było ciekawie i dla kierowców i dla kibiców , dopomógł mu też w tym bardzo deszcz który stworzył błotne bagna , małe jeziorka oraz gliniaste ślizgawki. Do tego trasa miała dużo hopek , podjazdów za których szczytem nic nie było widać  i stromych zjazdów prosto w kamieniołom. Tak zróżnicowane warunki wymagały naprawdę dużych umiejętności i opanowania, aby ukończyć rajd Arcyz.

ZAŁOGA

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: ŁUKASZ WŁOCH

AUTO: FORD FIESTA PROTO: KLASA P8

Ten rajd był trudniejszy niż wszystkie dotychczasowe w jakich jechaliśmy. Ze względu na skomplikowaną trasę , zmienną nawierzchnię i dużą ilość trampolin, które wybijały samochód w powietrze jak tylko człowiek na nie najechał. Pierwsze okrążenie potraktowaliśmy jako zapoznanie z niespodziankami i sprawdzenie zgodności opisu trasy przy większych prędkościach. Mimo ostrożnego przejazdu nie uniknęliśmy obracania w błocie i wędrówek w pola. Czasami po serii hopek ciężko było nam w drogę trafić. Kolejne przejazdy po zwiększeniu prędkości dopiero pokazały ile kryją niespodzianek dla zawodników. W takich ciekawych warunkach udało nam się utrzymywać 4-5 lokatę , niestety pech na ostatnim odcinku doprowadził do zniszczenia opony oraz  jazdy na trzech oponach przez ostatnie 10km i walkę o utrzymanie kierunku jazdy. Spowodowało to dużą stratę czasu i spadek na 7 miejsce w generalce i 5 w klasie.

ZAŁOGA

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDR

 PILOT: BЄLІKOV MAXIM

AUTO: SKODA FABIA S 2000: KLASA P7

Gdy ta załoga wyruszała na pierwszy odcinek nie wiedziała jakiego cudu tego dnia będą musieli dokonać ich mechanicy. Trzy odcinki szły po ich myśli ale na czwartym zaczęły się kłopoty ze skrzynią biegów. Biegi nie wchodziły ani w jedną ani w drugą stronę. Po zjechaniu do strefy serwisowej okazało się, że skrzyni nie da się reanimować i trzeba ją wymienić na nową. Nie jest to częste zjawisko, aby mieć ze sobą drugie auto w częściach, ale akurat Aleksander tak ma , podchodzi do rajdów bardzo profesjonalnie, więc kiedy spojrzał na zegarek i powiedział, że mamy 25 minut musimy wymienić skrzynię biegów, a mechanicy wiedzieli że nie żartuje. Pomagali mu również inni zawodnicy z naszego teamu . Paweł Gontowoj zna tą Skodę jak nikt w końcu sam ją budował więc wiedział co i jak robić, aby pomóc mechanikom. Można powiedzieć, że cud się dokonał i auto wyruszyło na kolejny odcinek z małą karą, ale to że po tych przygodach załoga zajęła 3 miejsce graniczy z niemożliwym. Tak więc gratulacje dla całego zespołu.

ZAŁOGA

KIEROWCA: PAWEŁ GONTOWOI

 PILOT: STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna ekipa, która bardzo dobrze wypadła w rajdzie Severin. Od początku trwała ostra rywalizacja z bardzo szybką i dobrze przygotowaną przez dział motorsportu Ładą. W Łada była o sekundę tym razem szybsza i nasza ekipa musiała się zadowolić drugim miejscem. To również bardzo nas ucieszyło i przyniosło zespołowi kolejne 8 punktów. W klasyfikacji generalnej ekipa zajęła wysokie 9 miejsce biorąc pod uwagę to, iż pierwsze 5 miejsc to auta z 2 litrowymi silnikami i z turbo to bardzo dobry rezultat.

Zdobyte mocne pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/ Belikov Maxim oraz drugie miejsce załogi

Paweł Gontowoi/ Stanisław  Kocyuban pozwoliło na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji zespołowej dla zespołu Boramax Rally & Racing Team

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu Arcyz kliknij na poniższy link: